Opis działalności w 2006 roku

• Organizowanie w siedzibie Fundacji konsultacji neurologicznych i internistycznych oraz logopedycznych z których skorzystało ponad 350 chorych.
  • Opracowanie dodatkowych stron internetowych: www.parkinsonfound.com (strona w języku angielskim); www.fundacjaparkinson.pl (informacja o Fundacji) oraz dla Stołecznego Stowarzyszenia Osób z chorobą Parkinsona www.parkinson.waw.pl.
  • Prowadzenie akcji „ogólnopolskiej ankiety dla osób z chorobą Parkinsona” – analiza przesłanych ankiet potwierdziła słuszność powołania Fundacji i wskazuje kierunki naszych działań zgodnie z oczekiwaniami chorych.
  • Nawiązanie kontaktów z ośrodkami rehabilitacyjnymi (rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, psychicznej), do których można kierować chorych na nieodpłatne ćwiczenia.
  • Uczestnictwo w rozmowach i złożeniu wniosków w Ministerstwie Zdrowia w sprawie refundacji leków podstawowych, przyjmowanych w chorobie Parkinsona, ze skutkiem częściowo pozytywnym.
  • Odbycie spotkań informacyjnych z przedstawicielami firm farmaceutycznych, produkujących leki stosowane przy chorobie Parkinsona.
  • Wysyłanie do chorych publikacji i informacji dotyczące choroby Parkinsona.
  • Zorganizowanie dających chorym dyskrecję Chat-ów pt.:
    • 10.02.2006 - Choroba Parkinsona – Leczenie i powikłania – prowadzenie Pani prof. dr hab. n. med. Urszula Fiszer.
    • 22.05.2006 - Choroba Parkinsona – Nowe leki – prowadzenie Pani prof. dr hab. n. med. Urszula Fiszer.
    • 05.10.2006 - Choroba Parkinsona – Rozpoznanie pozytywne ..., co dalej? – prowadzenie Pani prof. dr hab. n. med. Urszula Fiszer.
  • Promocja Fundacji w prasie np. „Polityka”, „Charaktery”, „Metro”, „Życie Warszawy”.
  • Współpraca i promocja kwartalnika „Tulipan”, dedykowanego chorym na Parkinsona.
  • Udział w naradach Ministerstwa Zdrowia w ramach „otwarte Ministerstwo”.
  • Kontynuowanie współpracy z Krajową Radą Stowarzyszeń Osób z Chorobą Parkinsona.
  • Udział członków Rady w programach telewizyjnych: TVN reportaż w programie „Zielone Drzwi”, TVP1 – „Kawa czy herbata”, TVP2 – „Pytanie na śniadanie” oraz w programie „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”;
  • Dołączenie Fundacji jako pełnoprawny członek do EPDA – Europejskiego Stowarzyszenia Chorych na chorobę Parkinsona”.
  • Wydanie dwóch poradników: „Pytanie do lekarza – Jak żyć z chorobą Parkinsona” oraz „Poradnik dla osób chorobą Parkinsona” autor dr Jakub Sienkiewicz.
  • Wydanie folderu o Fundacji „Żyć z chorobą Parkinsona”.
  • Inspirowanie i pomoc w powołaniu Lubuskiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona w Zielonej Górze (ponad stu chorych) oraz Koło Wzajemnej Pomocy w Golubiu – Dobrzyniu.
  • Organizacja nowej siedziby Fundacji.

Zatrudnienie: Fundacja zatrudniała na umowach cywilno-prawnych 1 osobę.

Członkowie Rady i Zarządu Fundacji nie pobierali wynagrodzenia.

Zarząd w roku 2006:
  • Anna Dziedzic - Prezes