Parkinson

ul. Czerska 18 lok. 243, 00-732 Warszawa
tel. 22 409 77 56,  email fundacja@parkinson.sos.pl
podatku KRS 0000221902
Konto PLN: 05 1140 1010 0000 3509 2800 1001
REGON 015867470   NIP 525-231-38-24

Zadaj pytanie lekarzowi

Imię pytającego:
E-mail:
Treść:
Token:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację "Żyć z chorobą Parkinsona" z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Czerskiej 18 lok. 243, moich danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2002, nr 101, poz. 926 ze zm.), w celu korzystania z serwisu internetowego www.parkinsonfundacja.pl. Jednocześnie oświadczam, iż dane podaję dobrowolnie. Zostałem/am również poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.

Pytania do lekarza

Anna

Pytanie:
Jak najszybciej można skontaktować się z najlepszym specjalistą w Polsce w zakresie choroby Parkinsona w celu ustalenia właściwej diagnozy i prawidłowego leczenia.
Dziękuję z góry za informację.
Odpowiedź:
W Polsce mamy kilku znanych i cenionych lekarzy neurologów zajmujących się chorobą Parkinsona.

Ania

Pytanie:
Dobry wieczór! Moja Babcia skarży się na ciągłą senność, ponad to jest osłabiona.Pojawiły się też objawy depresji związanej z chorobą męża. Z dnia na dzień czuje się coraz gorzej. Lekarz zdiagnozował u nie chorobę Parkinsona. Chciałabym zasięgnąć opinii jak mogę pomóc Babci?Leki, które zażywa to:
- pridinol 5mg 2x1
- nootropi 1200mg 1-1-0
- asentra 50mg 1x1
Babcia nie zauważyła żadnej poprawy po ich stosowaniu.
Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

adam

Pytanie:
Witam choruje juz 12 lat,a mam 36lat. Jestem po zabiegu dbs i ogólnie nie jest dobrze.Jak nie biorę madoparu jest powiedzmy ok, tylko drży mi prawa ręka i mam problem z chodzeniem. Jak wezmę madopar to po chwili mam dyskinezy. Jestem ze Śląska proszę o pomoc. Dodam tylko że przed zabiegiem lewa strona była gorsza i nie ma u mnie 100% diagnozy że to parkinson, bo badania twierdzą że jestem zdrowy. Tylko jest za duży poziom bilirubiny od 2.6 do 6.0
Dziękuje i pozdrawiam adam w
Odpowiedź:
Panie Adamie proszę rozważyć wizytę w Fundacji u dr Koziorowskiego, który zajmuje się m.in. leczeniem Pacjentów po wszczepieniu DBS.
Zapisy telefoniczne.

beata

Pytanie:
Interesuje mnie operacyjne leczenie choroby Parkinsona, do kogo się udać na konsultację w Warszawie? Jaki jest koszt urządzenia i operacji? Mój tata ma 67 lat, chorobę zdiagnozowano 2 lata temu.Mieszkamy w małym mieście i tu jest tylko leczenie farmakologiczne. Dziękuję z góry za pomoc.
Odpowiedź:
Na konsultację i romowę dotyczącą leczenia operacyjnego w chorobie Parkinsona zapraszamy do naszego lekarza w Fundacji - dr Koziorowski.
Zabieg jest bezpłatny, należy jednak pamiętać że trzeba spełniać szereg wymogów.
Fundacja

Marian

Pytanie:
Mam 59 lat, 15 lat temu stwierdzono u mnie chorobę Parkinsona. Od jakiegoś czasu po zjedzeniu pełnego obiadu (składającego się z mięsa, ziemniaków, surówki) czuję się osłabiony, a wzięte leki (Madopar, Reguip)zamiast pomagać, mam wrażenie, potęgują wzmożone napięcie mięśniowe, co za tym idzie większe drżenie. Czy tak spożywany posiłek może być przyczyną takiego osłabienia? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Odpowiedź:
Objaw wskazuje na spadek ciśnienia tętniczego po posiłku, ponadto zażywanie leku jest wskazane: 1 godzinę przed lub 2 godziny po obfitym posiłku. W razie wątpliwości proponuje konsultacje w naszej Fundacji.
Oprac. dr n. med. Anna Potulska-Chromik

Przemek

Pytanie:
Witam, moja Mama ma 56 lat. Od roku czasu źle się czuła po pracach w ogródku. Najpierw lekarze stwierdzili po wykonanych badaniach przepuklinę i jakieś uciski w kręgosłupie. Jeździła na masaże całego ciała z naciskiem na okolice kręgosłupa. Przyjmowała leki od kilku miesięcy, lekarze zaczęli podejrzewać chorobę Parkinsona zaczynały się jakieś niewielkie drgawki i nerwobóle. Od około miesiąca stan zaczął się bardzo pogorszać. W nocy występowały bardzo wielkie trzęsawki i ogromne bóle. Obecnie z dnia na dzień jest coraz gorzej, mama praktycznie przestała chodzić i cała się trzęsie. Przyjmuje na dzień dzisiejszy 3x1 Madopar HBS 125mg, 4x1 Aropilo. Czy mogą wywoływać to jakieś leki? Co dalej robić?
Odpowiedź:
Objawy jakie Pan opisuje raczej nie wystepuja po lekach. Proszę wykonać badanie elektrolitów i w pracowni EMG próbe tężyczkową. Z wynikami badań zgłosić się na konsultacje do Poradni Chorób Pozapiramidowych lub zapraszam do naszej Fundacji.
Oprac. dr n. med. Anna Potulska-Chromik

Elwira

Pytanie:
Witam! Mama choruje na chorobę Parkinsona od 20 lat. Obecnie bierze Madopar 250, łącznie 2000mg dziennie w dawkach podzielonych. Od południa do spoczynku nocnego występuje silne pląsanie (nie podtrzymana spada z fotela), w nocy bezsenność i sztywność na przemian z pląsaniem. Do tego stany depresyjne. Lekarz neurolog bezradnie rozkłada ręce, mówi o prawdopodobieństwie współwystępowania napadów padaczkowych!? Bardzo proszę o poradę, do jakiego dobrego specjalisty się udać. Mama mieszka w woj. opolskim.
Z poważaniem
Odpowiedź:
Pląsanie czy też bezsenność to efekt zbyt dużej dawki leków. Proszę zgłosić się na konsultacje do Poradni Chorób Pozapiramidowych we Wrocławiu lub zapraszam do naszej Fundacji.
Oprac. dr n. med. Anna Potulska-Chromik

Zofia

Pytanie:
Witam. Mam pytanie w związku z chorobą Mamy ma 86 lat. Jest po udarze (naczyniopochodne uszkodzenie mózgu I 63.3), zespół psychoorganiczny ze wstawkami urojeniowymi, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II. Obecnie bierze następujące leki: Vicebrol, Acard, Bisocard, Tritace, Haloperidol 1mg 2x tabl. Perazin 3 x 1. Po wyjściu ze szpitala źle się czuje tzn.: nie może sama wstać po nocy, sztywność nóg i rąk, przykurcz, drżenie rąk jeżeli ma skulone palce, jeżeli wyprostowane to nie drżą, sztywność języka, trudność w przełykaniu, pochylenia ciała w jedna stronę. Nadmienię, że leki te bierze 2 m-ce. Czy to po leku Haloperidol rozwija się choroba Parkinsona? - tak powiedziała Doktor neurolog, ale nic nie zapisała nowego, tylko mamy czekać dwa tygodnie po zmniejszeniu dawki rano na 1/2 Haloperidol. Mam pytanie: czy nie można dać innych leków - zamiast Haloperidolu lub jakieś leki hamujące rozwój choroby Parkinsona? Czy po lekach na chorobę Parkinsona możliwe jest, że dostanie udaru lub wrócą urojenia? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź:
Haloperidol powoduje zespół parkinsonowski. Proszę spróbować poprosić o kwetiapine uspokaja, ale nie daje takich objawów.
Oprac. dr n. med. Anna Potulska-Chromik

Ania

Pytanie:
Witam, mam 28lat i zespół Parkinsona w wyniku zatrucia manganem. Mój stan jest poważny - bardzo niewyraźnie mówię, w ogóle nie jestem w stanie pisać, ledwie się samodzielnie poruszam, kilka razy dziennie się przewracam. Mimo to nie chcę przesiąść się na wózek inwalidzki gdyż mam świadomość, że gdy już na nim usiądę - nie wstanę. Poza tym jestem bardzo sztywna, potwornie bolą mnie mięśnie, fatalnie śpię. Neurolog, do którego trafiłam zlecił Madopar w dawce 250mg 3 razy dziennie. Nie zauważyłam żadnej poprawy, w związku z czym drugi lekarz, z którym się konsultowałam, kazał lek odstawić. Uznał on ze lewodopa nie będzie u mnie skuteczna i w praktyce nie zalecił żadnego leczenia. Trochę mnie to jednak niepokoi, czy naprawdę nie ma nic co mogłoby mi pomóc? Może chociaż coś p/bólowego czy znoszącego napięcie mięśniowe?
Drugim moim pytaniem jest kwestia rehabilitacji. Zauważyłam, że czuję się dużo lepiej kiedy jestem rehabilitowana, niestety, czekać na cykle 2 tygodniowe trzeba wiele miesięcy. Czy istnieje jakaś możliwość zapewnienia sobie stałej rehabilitacji? Ewentualnie jakie byłyby koszty prywatnej rehabilitacji, najlepiej w domu?
Odpowiedź:
Proszę zgłosić się na konsultacje do Poradni Chorób Pozapiramidowych lub naszej Fundacji.
Oprac. dr n. med. Anna Potulska-Chromik

Lucyna

Pytanie:
Mam 27 lat i stwierdzony zespół parkinsonowski. Trzy miesiące temu urodziłam dziecko, pogorszyło mi się. Chciałabym się dowiedzieć czy jest szansa, że objawy przestaną się pogłębiać?
Odpowiedź:
Na jakim tle wystepuję zespół parkinsonowski? Proszę zgłosić się na konsultacje do Poradni Chorób Pozapiramidowych lub naszej Fundacji.
Oprac. dr n. med. Anna Potulska-Chromik

<< poprzednie 10 następne 10 >>
Aktualny wykaz OPP uprawnionych do otrzymywania 1%, publikowany przez Departament Ekonomii Społecznej i Pożytku Publicznego MRPiPS więcej...



program do pit - darmowy